VIKING MT 5097 - kosiarka samojezdna + olej i dostawa gratis

Viking Viking

6160 200 0012

Nowy

Seria T5 dowodzi, że komfort i wydajność nie muszą być zarezerwowane wyłącznie dla klasy najwyższej. Usiądźmy wygodnie w amortyzowanym fotelu wyposażonym w regulację wysokości. Przekręcenie kluczyka uruchamia silnik. Wszystko znajduje się w zasięgu ręki: dźwignia jazdy do przodu lub do tyłu przy kierownicy, regulacja wysokości koszenia, sprzęgło noża i uchwyt umożliwiający bardzo łatwe opróżnianie kosza. Sterowanie za pomocą jednego pedału i bezpośrednie przełożenie układu kierowniczego gwarantują niezwykły komfort podczas jazdy, manewrowania i koszenia.

 

Kosiarka samojezdna z silnikiem o dużej mocy, tylnym wyrzutem i koszem na trawę. Przeznaczona do trawników o większej powierzchni. Łatwa obsługa dzięki 1-pedałowemu napędowi kół i specjalnemu systemowi zmiany kierunku jazdy. Wyposażona w napęd hydrostatyczny i elektromagnetyczne sprzęgło noża.

UWAGA !! Do każdej kosiarki samojezdnej VIKING olej i dostawa GRATIS !!

Więcej szczegółów

13 290,50 zł

brutto

Cechy szczególne:

 

Innowacyjny system zmiany kierunku jazdy

Płynną pracę zapewnia opracowany przez firmę VIKING system zmiany kierunku jazdy. Prosty mechanizm umożliwia wybór kierunku ruchu za pomocą dźwigni. Sterowanie przekładnią hydrostatyczną odbywa się za pośrednictwem pedału napędu po prawej stronie.

 

Trwała konstrukcja ramowa

Trwała konstrukcja ramowa ze zderzakiem okalającym zapewnia stabilność nawet dla urządzeń dodatkowych takich jak zestaw zimowy. Zderzak znajduje się w wyposażeniu standardowym wszystkich kosiarek samojezdnych za wyjątkiem MT 4097 SX.

 

Elektromagnetyczne sprzęgło noża (EBC)

Załączanie zespołu tnącego odbywa się za pomocą sprzęgła. Komfortowe rozwiązanie: Elektromagnetyczne sprzęgło noża ułatwia załączenie noży. Zespół tnący jest uruchamiany po prostu przez naciśnięcie przycisku na panelu dotykowym, ponowne naciśnięcie odłącza noże.

 

1-pedałowy napęd z hydrostatyczną przekładnią

Pedał napędu po prawej, pedał hamulca po lewej. Komfortowy 1-pedałowy napęd z hydrostatyczną skrzynią biegów.

 

Zespół tnący z systemem 2-nożowym

Zespół tnący z systemem 2-nożowym z ukośnymi nożami zapewnia ładny wygląd koszonego pasa o szerokości 95 cm. Zespół tnący można zdemontować bez użycia narzędzi.

 

Centralna regulacja wysokości koszenia

Dźwignia centralnej regulacji wysokości znajduje się bezpośrednio obok fotela - dzięki temu można indywidualnie ustawić wysokość koszenia - poziom 1-8.

 

System zbierania trawy

System zbierania trawy po obu stronach zespołu tnącego wyłapuje źdźbła trawy na obrzeżach i kieruje je do noży.

 

Kosz na trawę z dźwignią

Kosz na trawę w kształcie łyżki koparki można wygodnie opróżnić nie wstając z fotela operatora za pomocą dźwigni. Design kosza zapewnia optymalne wypełnienie. O konieczności opróżnienia kosza informuje sygnał dźwiękowy. Po opróżnieniu w koszu nie pozostają resztki trawy.

 

Zintegrowany hak

Hak holowiczy umieszczony na obudowie umożliwia proste podłączenie urządzeń dodatkowych.

 

Komfortowy fotel

Amortyzowany fotel z możliwością regulacji. Komfortowa regulacja fotela zapewnia optymalną pozycję siedzenia na traktorku osobom różnego wzrostu. Siedzenie można również złożyć do przodu.

 

Szerokie opony

Duże, szerokie opony nie powodują uszkodzenia trawy i prawie nie pozostawiają śladów.

 

Typ silnika B&S Seria 3130 PowerBuilt OHV
Pojemność skokowa 344

Moc znamionowa przy rob.

prędkość obr.

6,5 kW / 8,8 KM

2750 obr./min

Powierzchnia trawnika (m2) do 6000
Szerokość koszenia (cm) 95
Wysokość koszenia (mm) 30-100
Technika koszenia wyrzut tylny
Kosz na trawę (l) 250
Mulczowanie wyposażenie dodatkowe
Poj. zbiornika paliwa (l) 9,0
Poj. miski olejowej (l) 1,4
Sprzęgło noża elektromagnetyczne (EBC)
Producent przekładni Hydro-Gear
Przekładnia hydrostatyczna
Koło przednie 15 x 6,00-6
Koło tylne 18 x 8,50-8
Gwarantowany poziom mocy akustycznej LwA (dB [A]) 100
Poziom ciśnienia akustycznego LpA (dB [A]) 86
Niepewność pomiarowa KpA (dB [A]) 2
Poziom drgań ahw (m/s2) fotel 0,98 / kierownica 2,60
Niepewność pomiarowa K (m/s2) fotel 0,49 / kierownica 1,30
Masa urządzenia (kg) 228
Wymiary dł./szer./wys. (cm) 242 x 101 x 116
Wyposażenie standardowe urządzenie zasadnicze i akumulator 12 V  / 17 Ah

Brak przewoźników dla tego produktu.

Brak opini klientów

Napisz opinię

VIKING GE 140 L - rozdrabniacz elektryczny

Mocne rozdrabniacze ogrodowe Viking rozdrabniają wszystkie naturalne odpady roślinne, takie jak gałęzie drzew i krzewów, zielone i zdrewniałe części roślin, zmniejszając znacznie przy tym ich objętość. W ten sposób powstaje materiał biologicznych, z którego można wytworzyć kompost, stanowiący bogate źródło składników odżywczych dla ogrodu. Wszechstronne rozdrabniacze Viking zdobyły uznanie fachowców, o czym świadczą liczne międzynarodowe wyróżnienia.

 

Nawet gałęzie o średnicy do 40 mm są bardzo efektywnie rozdrabniane przez elektryczny rozdrabniacz GE 140 L a następnie, wciągane przez wał tnący, trafiają bezpośrednio do zintegrowanego 60-litrowego kosza. Rozdrabniacz został wyposażony w mechanizm składania, który ułatwia przechowywanie.

VIKING STIHL - Koszenie trawników, wertykulacja trawy, kultywacja gleby czy rozdrabnianie gałęzi? W aktualnym katalogu online produktów VIKING znajdą Państwo odpowiednie urządzenie marki VIKING na miarę potrzeb.