VIKING MT 6112 ZL - kosiarka samojezdna + olej i dostawa gratis

Viking Viking

6170 200 0015

Nowy

Kosiarka samojezdna Viking MT 6112 ZL umożliwia wygodną pracę oraz dokładne koszenie. Dzięki systemowi trzech noży tnących o szerokości 110 oraz 125 cm umożliwia dokładne koszenie trawnika. Kosz na skoszoną trawę można wygodnie opróżnić z fotela operatora. Kosiarka umożliwia jazdę do przodu oraz do tyłu, a dzięki wygodnej tablicy rozdzielczej operator zawsze może wygodnie kontrolować stan maszyny. Mały promień zawracania i dobre właściwości koszenia to tylko niektóre z zalet. 

Viking MT 6112 ZL posiada zsynchronizowany zespół tnący z tylnym wyrzutem, który umieszcza skoszoną trawę w koszu. Przeznaczona jest to użytku na trawnikach o dużej powierzchni. Obsługa maszyny jest bardzo łatwa dzięki wyświetlaczowi LCD, jednopedałowemu napędowi kół oraz tempomatowi i systemowi łatwiej zmiany kierunku jazdy. Viking MT 6112 ZL ma napęd hydrostatyczny, 2-cylindrowy silnik i elektromagnetyczne sprzęgło noża.

 UWAGA !! Do każdej kosiarki samojezdnej VIKING olej i dostawa GRATIS !!

Więcej szczegółów

20 035,50 zł

brutto

Cechy szczególne:

Tempomat

Wygodną pracę zapewnia funkcja tempomatu. Włączenie funkcji jest niezwykle proste dzięki wygodnemu przyciskowi na kokpicie – tempomat jest szczególnie przydatny podczas pracy przez dłuższy okres czasu i na dużej powierzchni terenu do skoszenia.

 

Wyświetlacz LCD

Wyświetla istotne funkcje, takie jak: czas pracy, napięcie akumulatora, gotowość kosza na trawę, poziom paliwa, dane na temat ciśnienia oleju, poziom napełnienia kosza na trawę, obecność operatora na fotelu, informacje na temat działającego zespołu tnącego, tempomatu, możliwość programowania, elektromagnetyczne sprzęgło noża, komunikaty o błędach.

 

Innowacyjny system zmiany kierunku jazdy

Jazda bez zatrzymywania się możliwa jest dzięki opracowanemu przez firmę VIKINg systemowi zmiany kierunku. Łatwy w obsłudze mechanizm – dźwigni pozwala na bardzo szybkie nauczenie się obsługi systemu. Prawy pedał steruje przekładnią hydrostatyczną. 

Trwała konstrukcja ramowa

Stabilność nawet w czasie prac w ziemie zapewnia konstrukcja ramowa ze zderzakiem. Zderzak stanowi standardowe wyposażenie większości kosiarek samojezdnych. 

Elektromagnetyczne sprzęgło noża (EBC)

Włączenie zespołu tnącego umożliwia sprzęgło elektromagnetyczne, które jest bardzo łatwe w użyciu. Uruchomienie zespołu tnącego odbywa się przy pomocy naciśnięcia przycisku na panelu dotykowym. Ponowne naciśnięcie przycisku – wyłącza noże. 

1-pedałowy napęd z hydrostatyczną przekładnią

Kosiarka wyposażona w dwa pedały – prawy to pedał napędu, lewy hamulca. Napęd wyposażony w hydrostatyczną skrzynię biegów.

 

Centralna regulacja wysokości koszenia

Ośmiostopniowa skala koszenia (1-8) umożliwia wygodne dopasowanie wysokości koszenia. Dźwignia znajduje się obok fotela osoby obsługującej kosiarkę.  

Zsynchronizowany zespół tnący

Odpowiednio zaplanowany ruch obrotowy noży pozwala na wygodne cięcie trawy. 

System zbierania trawy

Innowacyjny system wyłapuje źdźbła trawy znajdujące się na obrzeżach systemu koszącego i kieruje je do środka noży.

 

Kosz na trawę z dźwignią

Wygodny kształt kosza na trawę umożliwia łatwe opróżnienie bez konieczności schodzenia z fotela operatora. Ergonomiczny kształt kosza pozwala na jego maksymalne wypełnienie. Sygnał dźwiękowy informuje o zapełnieniu kosza – po jego wypełnieniu nie pozostają w nim resztki traw. 

Zintegrowany hak

Dzięki zintegrowanemu hakowi holowniczemu możliwe jest podłączenie prostych urządzeń dodatkowych.

 

Komfortowy fotel

Regulowany fotel z wygodną amortyzacją. Możliwość zmiany pozycji fotela ułatwia wygodną pracę osobom o różnym wzroście. Siedzenie Viking MT 6112 ZL może być złożone do przodu. 

Szerokie opony

Dzięki szerokim dużych rozmiarów oponom minimalizowane są uszkodzenia trawy.

 

Typ silnika B&S Seria 7160 Intek OHV (2-cyl.)
Pojemność skokowa 656

Moc znamionowa przy rob.

prędkość obr.

8,7 kW / 11,8 KM

2700 obr./min

Powierzchnia trawnika (m2) do 8000
Szerokość koszenia (cm) 110
Wysokość koszenia (mm) 30 - 110
Technika koszenia wyrzut tylny
Kosz na trawę (l) 350
Mulczowanie wyposażenie dodatkowe
Poj. zbiornika paliwa (l) 9,0
Poj. miski olejowej (l) 1,9
Sprzęgło noża elektromagnetyczne (EBC)
Producent przekładni Hydro-Gear
Przekładnia hydrostatyczna
Koło przednie 16 x 7,50-8
Koło tylne 20 x 10,00-8
Gwarantowany poziom mocy akustycznej LwA (dB [A]) 100
Poziom ciśnienia akustycznego LpA (dB [A]) 86
Niepewność pomiarowa KpA (dB [A]) 2
Poziom drgań ahw (m/s2) fotel 0,50 / kierownica 4,40
Niepewność pomiarowa K (m/s2) fotel 0,25 / kierownica 2,20
Masa urządzenia (kg) 263
Wymiary dł./szer./wys. (cm) 260 x 117 x 118
Wyposażenie standardowe urządzenie zasadnicze i akumulator 12 V  / 17 Ah

Brak przewoźników dla tego produktu.

Brak opini klientów

Napisz opinię

VIKING GE 140 L - rozdrabniacz elektryczny

Mocne rozdrabniacze ogrodowe Viking rozdrabniają wszystkie naturalne odpady roślinne, takie jak gałęzie drzew i krzewów, zielone i zdrewniałe części roślin, zmniejszając znacznie przy tym ich objętość. W ten sposób powstaje materiał biologicznych, z którego można wytworzyć kompost, stanowiący bogate źródło składników odżywczych dla ogrodu. Wszechstronne rozdrabniacze Viking zdobyły uznanie fachowców, o czym świadczą liczne międzynarodowe wyróżnienia.

 

Nawet gałęzie o średnicy do 40 mm są bardzo efektywnie rozdrabniane przez elektryczny rozdrabniacz GE 140 L a następnie, wciągane przez wał tnący, trafiają bezpośrednio do zintegrowanego 60-litrowego kosza. Rozdrabniacz został wyposażony w mechanizm składania, który ułatwia przechowywanie.

VIKING STIHL - Koszenie trawników, wertykulacja trawy, kultywacja gleby czy rozdrabnianie gałęzi? W aktualnym katalogu online produktów VIKING znajdą Państwo odpowiednie urządzenie marki VIKING na miarę potrzeb.